Міненерго закликає Раду прийняти закон про підтримку розвитку ВДЕ до канікул

У Міністерстві енергетики розраховують на ухвалення законопроекту №3658 “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії” на поточному пленарному тижні.

Про це повідомив керівник директорату енергетичних ринків Міненерго Олександр Мартинюк.

“Сподіваємося, що депутати на позачерговому засіданні 14 липня скоротять терміни підготовки законопроекту до другого читання, і його можна буде розглянути для прийняття в цілому до початку парламентських канікул”, – сказав він на онлайн-дискусії Європейської бізнес-асоціації “Сталий розвиток ВДЕ в Україні: презентація досліджень і обговорення законодавчих ініціатив” в понеділок, 13 липня.

За словами чиновника, зараз до законопроекту подано понад 100 правок і пропозицій, а прийняття законопроекту на поточному тижні дуже важливо, оскільки багато його норм повинні вступити в силу з 1 серпня.

У той же час Мартинюк зазначив, що після прийняття законопроекту, який, за його словами, присвячений, в тому числі, організації зелених аукціонів, міністерство в найкоротші терміни розробить квоти підтримки зеленої енергетики.

“Плануємо перший аукціон вже в цьому році”, – сказав Мартинюк.

Нагадаємо, що Верховна Рада 03 липня прийняла в першому читанні законопроект №3658 про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва е/е з ВДЕ.

Закон передбачає зниження «зеленого» тарифу для введених в експлуатацію в період з 1 липня 2015-го до 31 грудня 2019 року СЕС понад 1 МВт на 15%, для ВЕС з турбінами потужність 2000 кВт – на 7,5%.

Для всіх об’єктів ВДЕ, запущених до 1 липня 2015 року, встановлюється граничний «зелений» тариф на рівні зниженого на 15% тарифу для наземних СЕС з встановленою потужністю понад 10 МВт, які були введені в експлуатацію до 31 березня 2013 року.

Тим часом, експерти вважають, що Верховна рада України затягує остаточне ухвалення законопроєкту №3658 про зниження “зелених” тарифів, щоб, зокрема, відстрочити оплату накопиченої заборгованості перед виробниками енергії з відновлюваних джерел у розмірі 16 млрд грн. Її погашення повинно було початися після зниження тарифів.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram