Кабмін встановив постачальнику останньої надії обмеження ціни газу для населення та бюджетників

Кабінет міністрів України зобов’язав переможця конкурсу на постачальника «останньої надії» (ПОН), яким є «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», у жовтні-листопаді 2021 року постачати природний газ побутовим споживачам за ціною не вищою від 7,96 грн/куб. м, бюджетним установам – до 16,8 грн./куб. м (з ПДВ та без доставки).

Про це йдеться у постанові Кабміну №1102 від 25 жовтня 2021 року, текст якої оприлюднено на урядовому порталі.

Оприлюднена раніше ГПК «Нафтогаз» ціна газу для клієнтів ПОН у жовтні становила 16,56 грн/куб. м (з ПДВ та без доставки), що на 38% вище вересневої ціни (12 грн/куб. м).

Крім того, КМУ змінив формулу, за якою ПОН постачає природний газ. Раніше прописана в ухвалі №809 формула обмежена періодом до 30 вересня 2021 року, а нова діє з 1 жовтня цього року.

Уряд України також вніс до «карантинної» постанови вимогу до Оператора ГТС України за участю операторів газорозподільних мереж (ГРМ) автоматично включити до портфеля ПОН спожиті з 1 жовтня 2021 року обсяги природного газу бюджетниками (включаючи комунальні та держмедустанови), постачання яким не здійснювалося жодними постачальниками.

Операторам ГРМ доручено внести до інформаційної платформи ОГТСУ дані про всіх захищених споживачів: населення, бюджетники, комунальні та держмедустанови, а також виробники тепла для вищевказаних споживачів.

Як повідомляв Енергофронт, з 1 липня Міністерство енергетики приймало конкурсні пропозиції на відбір постачальника «останньої надії» (ПОН) на ринку газу для населення. В результаті перемогу в конкурсі здобула дочірня компанія «Нафтогазу» – ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

Кабінет міністрів України 22 липня затвердив постанову, якою «ГПК «Нафтогаз України» визначена постачальником «останньої надії» (ПОН) в рамках відкриття конкурентного ринку газу для населення протягом трьох років.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram