Кабмін уже взяв в управління “Укргідроенерго” та “Енергоатом” і доручив підготувати документи стосовно передачі “Укренерго”, “ОР” і “МГУ” в Міненерго

Кабінет міністрів України взяв на себе функції з управління корпоративними правами в ПрАТ “Укргідроенерго”, ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС” і держпідприємствах НАЕК “Енергоатом”, “ТЕЦ-2 “Есхар”, “Калуська ТЕЦ-Нова”, “Лисичанська ТЕЦ”.

Крім того, відповідно до оприлюдненого в середу ввечері на урядовому порталі розпорядження №50-р від 20 січня 2021 року ДПЗД “Укрінтеренерго” передається із сфери управління Міністерства енергетики до Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства.

Згідно з розпорядженням, Мінекономіки, Мінфін і Міненерго повинні подати на розгляд КМУ проекти рішень про передачу повноважень з управління корпоративними правами в ПрАТ “НЕК “Укренерго”, АТ “Магістральні газопроводи України” і ДП “Оператор ринку” в Міненерго.

Також повинні бути підготовлені проекти рішень про визначення Міненерго уповноваженим органом управління державним майном газотранспортної системи, яке використовується в процесі транспортування газу магістральними трубопроводами, а також закріпленим і використовуваним “Укренерго” майном, яке не увійшло до статутного капіталу компанії.

“МГУ” належить 100% ТОВ “Оператор ГТС України”, сформованому в результаті анбандлінгу НАК “Нафтогаз України”. Управляється Міністерством фінансів України, так само як і “Укренерго”.

“Енергоатом” і “Укргідроенерго” до останнього часу перебували в управлінні Міненерго, “ОР” – КМУ.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram