Кабмін соромиться підвищувати тариф на електроенергію до Дня Незалежності і чекає до вересня

Кабмін має намір зберегти тариф 1,68 грн/кВт-год до вересня

Кабінет міністрів України має намір зберегти фіксовану ціну електроенергії для населення в розмірі 1,68 грн/кВт-год ще на місяць – до 1 вересня 2021 року.

Ухвалення відповідного рішення внесено до порядку денного засідання уряду 28 липня.

У проекті постанови про внесення змін до постанови №483 від 5 червня 2019 року і №439 від 28 квітня 2021 року пропонується продовжити термін дії нинішньої моделі покладання спеціальних зобов’язань на ринку е/е (ПСО) ще на один місяць – до 31 серпня 2021 року.

У Кабміні вважають, що продовження термінів дії нинішньої моделі ПСО нібито дозволить більш ефективно відпрацювати з зацікавленими сторонами його нову модель з подальшим направленням на розгляд Кабміну.

Міністерство енергетики провело ряд нарад з приводу нової моделі ПСО з національним енергорегулятором НКРЕКП і учасниками ринку і завершує підготовку узгоджених пропозицій щодо неї, спрямованих на стабілізацію підприємств, що беруть участь в ПСО, шляхом скорочення обсягу субсидування побутових споживачів з одночасним захистом найуразливіших категорій, відзначається в записці.

Міністерство енергетики ініціювало продовження терміну дії чинної моделі покладання публічних спеціальних обов’язків (ПСО) на оптовому ринку електричної енергії до 1 серпня для належного розрахунку моделі фінансової стабільності учасників ПСО для забезпечення тривалого стійкого ефекту.

Постановою уряду №659 від 29 червня були внесені відповідні зміни до постанови №483 від 5 червня 2019 року «Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку е/е для забезпечення суспільних інтересів в процесі функціонування ринку електроенергії».

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram