Газзбути продали промисловості 60 млн кубів пільгового газу для населення

Через нібито помилку в контрактах між НАК «Нафтогаз України» і газозбутовими підприємствами більш ніж 20% газу за пільговими цінами для населення отримали підприємства.

Про це повідомляє Енергетичний фронт з посиланням на пресслужбу НАК.

«Нафтогаз» для формування газзбутами власних річних продуктів підписав в квітні контракти з підприємствами, згідно з якими з 1 травня цього року до кінця квітня наступного зобов’язався продавати їм газ за певною ціною, а вони вже реалізують його населенню протягом року за фіксованою ціною з урахуванням своєї маржі.

Компанія «ЙЕ Енергія» Дмитра Фірташа і «Нафтогаз», які разом контролюють до 80% ринку поставок блакитного палива побутовим споживачам, законтрактували найбільші обсяги – 6 млрд куб м і 2,2 млрд куб м газу відповідно з ціною 7,42 тис грн за тисячу кубометрів газу – найнижчої з законтрактованих.

У «Нафтогазі» кажуть, що в умовах однорічного контракту з цією компанією не було встановлено обмежень або зобов’язань газзбутових підприємств постачати природний газ виключно для побутових споживачів.

Таким чином постачальники купували у держави «дешевий» газ для населення і продавали його частину промисловості за високими ринковими цінами.

«Така помилка призвела до того, що в травні 2021 року понад 20% природного газу, який був відпущений газзбутовим підприємствам для постачання населення за річними договорами, був перепроданий за ринковими цінами (вище фіксованих в договорах) для інших категорій споживачів», – повідомили в «Нафтогазі».

У НАК пояснюють, що проблема полягає саме в тому, як ці контракти були прописані, а не в введенні річного продукту і забезпеченні «Нафтогазом» ресурсу для нього.

Раніше Енергетичний фронт повідомляв, що ТОВ «ЙЕ Енергія» Дмитра Фірташа і Група «Нафтогаз» підписали угоду про покупку природного газу за ринковою ціною, що дозволить забезпечити постачальників ресурсом для річних контрактів на поставку газу для населення і комерційних споживачів.

На початку червня глава правління НАК Юрій Вітренко також зазначив, що укладений раніше контракт з компанією «ЙЕ Енергія» має низку недоліків і тому почався пошук альтернативного рішення.

«Ми дивимося на контракт. Звичайно, мені не подобається, що компанії Фірташа купують нижче спотової ціни і можуть продати цей газ промисловим споживачам», – сказав він.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram