Енергоатом обіцяє не вивозити відпрацьоване ядерне паливо до Росії

НАЕК «Енергоатом» має намір відмовитися від вивозу відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) з українських АЕС на переробку і тимчасове зберігання в Росії.

Про це в.о. гендиректора компанії Петро Котін заявив в ході Всеукраїнського форуму «Україна 30 Платіжка».

«Енергоатом» більше не буде користуватися послугами російських радіохімічних підприємств. Ми вирішили остаточно відмовитися від вивозу відпрацьованого ядерного палива до Росії. Потреба України в цих послугах нарешті відпала. Це значно зміцнює енергетичну безпеку нашої держави», – зазначив глава компанії.

Він також повідомив, що вже в липні 2021 року Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива зможе прийняти першу партію ВЯП. Керівник «Енергоатому» нагадав, що зведення всіх будівельних конструкцій та інфраструктури з прийому та зберігання ВЯП з українських АЕС на майданчику ЦСВЯП завершено в грудні 2020 року.

За його словами, зараз йдуть пусконалагоджувальні роботи та випробування обладнання та устаткування, поставленого на ЦСВЯП американською компанією Holtec.

Експлуатація першого пускового комплексу ЦСВЯП почнеться в II кварталі 2021 року – після завершення будівництва 43-кілометрової залізничної колії до сховища, яка з’єднає його з залізничною мережею України, уточнив Петро Котін.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram