Запорізька ТЕС

ДТЕК виводить блоки ТЕС в аварійні ремонти і звинувачує НКРЕКП в бездіяльності на ринку

«ДТЕК Енерго» вимушено виводить блоки ТЕС в аварійні ремонти для підготовки до опалювального сезону.

Про це йдеться в пресрелізі компанії.

Відзначається, що за станом на 15 липня 2021 року були змушені вийти в аварійний ремонт енергоблок №3 на Курахівській ТЕС, №3,4,5,10 на Криворізькій ТЕС, №1 на Запорізькій ТЕС, №2,3 на Ладижинській ТЕС і № 6 на Добротвірської ТЕС, оскільки працювати в такому кризовому режимі тривалий час технічно неможливо.

У «ДТЕК Енерго» відзначають, що генеруюче обладнання компанії працює на максимумі в умовах вкрай низьких тарифів, які не покривають мінімальної собівартості виробництва. В окремі дні липня в енергосистемі одночасно працювало до 28 енергоблоків, тоді як блоки інших представників генерації залишаються незадіяними.

За даними компанії, історично низькі ціни на «ринку на добу наперед» (РДН), ручне управління ціноутворенням, нестабільність і дисбаланси, викликані бездіяльністю регулятора ринку в питанні цінових маніпуляцій трейдерів-спекулянтів, накопичені і непогашені борги перед учасниками балансуючого ринку викликали гострий дефіцит оборотних коштів, що загрожує проблемами при підготовці до опалювального сезону.

«У такій ситуації компанія відчуває дефіцит оборотних коштів для підготовки генерації до опалювального сезону. Мова, в першу чергу, про необхідність закупівлі палива, ремонтах і підтримки обладнання в належному технічному стані», – підкреслюється в пресрелізі.

У зв’язку з цим «ДТЕК Енерго» в черговий раз закликало НКРЕКП, Міненерго та інші зацікавлені сторони невідкладно втрутитися в ситуацію, виправити дисбаланси, нестабільність і ручне управління на ринку, що призвели генерацію до втрати ліквідності.

Раніше повідомлялося, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) має намір включити в розслідування порушень на ринку е/е в зв’язку з різким зниженням ціни на ринку «на добу наперед» 1-4 липня 2021 року цілу низку компаній, а також охопити в ньому попередній червень.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram