«Це зброя у гібридній війні»: очільниця МЗС Німеччини виступила проти запуску «Північного потоку-2»

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок виступила проти запуску російського газогону «Північний потік-2». За її словами, росія використовує трубопроводи як зброю в гібридній війні.

Про це пише Поштівка з посиланням на інтерв’ю Анналени Бербок виданню Bild.

«”Північним потоком-1″ надходить недостатньо газу не через те, що газогін зламаний, а тому, що путін цього не хоче. Чому він повинен здійснювати поставки через “Північний потік-2?”» — заявила Бербок.

Міністерка назвала дешевий російський газ «самообманом», якому в Німеччині «повинні покласти край».

«Можливо, ми заплатили не великими грошима, а нашою безпекою та незалежністю. А українці заплатили за це тисячами життів», — сказала вона.

Що передувало?

Раніше віцеспікер Бундестагу від «Вільної демократичної партії», яка входить до керівної коаліції Німеччини, Вольфганг Кубікі виступив за запуск «Північного потоку-2».

«Ми повинні відкрити “Північний потік-2” якнайшвидше, щоб заповнити наші газові сховища на зиму. Немає вагомих причин не відкривати “Північний потік-2″», — сказав німецький політик.

Міністр закордонних справ України прирівняв такі дії до наркозалежності.

Про «Північний потік-2»

Газогін збудував російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії. Україна не один рік наголошувала, що це становить загрозу як для її енергетичної безпеки, так і всієї Європи.

Після початку повномасштабного вторгнення рф від запуску ПП-2 усе ж відмовилися.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram