Боржники за комуналку не зможуть відпочити за кордоном

Якщо ви заборгували за комуналку, але хочете відпочити за кордоном, вас можуть не випустити з України. Також, не світять подорожі по світу, якщо ви винні за рішенням суду більше 94 тис. грн або ви не виконали рішення суду в справі про водіння у нетверезому стані.

Про це йдеться в проекті закону прем’єр-міністра Дениса Шмигаля № 3609 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів” зареєстрованого в ВРУ 05.06.2020, пише Енергетичний фронт.

Постанова приватного виконавця про тимчасову заборону на виїзд узгоджується на наступний день після її отримання, а знімається – після оплати всіх боргів. Якщо боржник упертий, то його рахунки можуть заарештувати автоматично. Раніше так робили щодо аліментників, а після прийняття проекту закону це правило будуть використовувати для всіх категорій рішень.

Також, проект закону вносить зміни в ст. 195 Сімейного Кодексу. За новими правилами, заборгованість по аліментах підприємця на спрощеній системі оподаткування визначається, виходячи з його заробітку. Якщо дохід ніхто, крім боржника, ніхто не знає, то нарахування роблять по середній зарплаті для даної місцевості.

В уряді розуміють, що незадоволених буде багато, тому в проекті є зміни в статті Кримінального Кодексу. За пропозицією Кабміну, вводиться кримінальна відповідальність за втручання в діяльність державних і приватних виконавців: каратимуть за погрози або насильство щодо виконавця, знищення або пошкодження його майна, а також за посягання на їхнє життя (статті 343, 345, 347, 348 КК) . Крім цього, в Кабміні хочуть розробити правила для приватних виконавців.

За даними станом на 1 квітня цього року, загальна заборгованість населення за комунальні послуги становила 33 млрд грн. Найбільше заборгували споживачі Києва (майже 7 млрд грн), Дніпропетровської (понад 5,4 млрд грн) і Харківської (близько 5 млрд грн) областей. Якщо законопроект приймуть, то перш, ніж жителі цих областей почнуть планувати відпочинок за кордоном, їм потрібно буде погасити комунальні борги.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram