Борг РГК перед Оператором ГТС за послуги балансування становить 420 млн грн

Вирівнювання тарифів на розподіл з 1 липня до економічно обґрунтованого рівня дозволить врегулювати проблему боргів газорозподільних компаній перед Оператором ГТС за послуги балансування.

На 1 травня заборгованість газорозподільних компаній під брендом РГК за послуги балансування становить 420 млн гривень. Про це заявив директор РГК Олег Никоноров в інтерв’ю міжнародному агентству ICIS, пише РБК-Україна.

“Оператору ГТС спрямовані графіки погашення заборгованості за надані послуги балансування в першій половині січня 2020”, – сказав Никоноров.

Раніше повідомлялося, що за період січень-квітень 2020 року учасниками ринку природного газу в Україні було накопичено 1,336 мільярда гривень за негативні небаланси перед “Оператором ГТС України”, з яких 85%, або 1,31 мільярда гривень, заборгували облгази.

Як відомо, НКРЕКП затвердила на 2020 рік двоетапну модель вирівнювання тарифів на розподіл газу. Його занижений рівень на перше півріччя дозволив пом’якшити фінансове навантаження на домогосподарства в зимові місяці. Однак його рівень покривав не більше 70% собівартості послуг з розподілу газу. За даними РГК, це призвело до збитків газорозподільних компаній, які за січень-квітень 2020 року склали 1,2 млрд гривень.

Регулятор затвердив нові тарифи 21 лютого, а потім проєкти рішень було розміщено на вебсайті НКРЕКП для отримання зауважень і пропозицій.

На засіданні, яке проходило у формі відкритого слухання було ухвалене рішення щодо схвалення відповідних проєктів постанов НКРЕКП про встановлення тарифів на теплову енергію та послугу з постачання теплової енергії за категоріями споживачів ліцензіатам НКРЕКП та розміщення їх на офіційному вебсайті НКРЕКП для отримання зауважень і пропозицій.

Регіональна Газова Компанія (РГК) працює на ринку розподілу газу та спеціалізується на управлінському консалтингу в газорозподільному секторі. Бренд «Регіональна Газова Компанія» використовують 20 приватних газорозподільних компаній, що керуюють інженерно-технічними системами територіально розподіленої мережі. Це підприємства, що обслуговують індивідуальні домогосподарства і промислові компанії в 19 областях України. Щорічно вони доставляють...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram