Асоціація газового ринку наполягає на підвищенні тарифів операторів ГРМ

Асоціація газового ринку (АГРУ) закликає Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) утриматися від скасування другого етапу підвищення тарифів операторів газорозподільчих мереж (ГРМ). На думку АГРУ це загрожує банкрутством системних операторів.

Про це повідомляється на сайті Асоціації.

«НКРЕКП пропонує зменшити в тарифах операторів ГРМ витрати на закупівлю газу для покриття виробничо-технологічних витрат на суму 2,25 млрд грн. Наголошуємо на тому, що це нанесе прямі збитки операторам ГРМ та унеможливить проведення ними розрахунків з Оператором ГТС», – зазначається у повідомленні.

За оцінкою операторів ГРМ, у випадку прийняття проєктів рішень системні оператори понесуть збитки у розмірі не менше 3,3 млрд грн.

АГРУ повідомляє, що 3 червня на засіданні НКРЕКП було схвалено проєкти рішень про скасування другого етапу підвищення тарифів операторів ГРМ: серед формальних підстав – тенденція до зниження ціни природного газу на нерегульованому сегменті оптового ринку природного газу і як наслідок зменшення статті витрат на закупівлю газу для покриття виробничо-технологічних витрат.

У свою чергу генеральний директор «Оператор ГТС України» Сергій Макогон заявив, що відсутність розрахунків за газ може паралізувати роботу держкомпанії.

«Облгази відкрито заявляють, що не платитимуть Оператору ГТС за свої відбори газу на технологічні втрати. НКРЕКП вважає, що тариф достатній. Закликаємо розібратися в ситуації», – йдеться в його дописі у Facebook.

Нагадаємо, народний депутат від ВО “Батьківщина” Олексій Кучеренко розповів про помилки, зроблені НКРЕКП щодо розподілу газу.

Увага: контент сторінки містить посилання на статті, які генерується автоматично за допомогою ключових слів.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram