АМКУ з минулого року розслідує антиконкурентні дії Укренерго і НКРЕКП на ринку електроенергії

Антимонопольний комітет України (АМКУ) в 2020 році розпочав розгляд низки справ стосовно Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та національного оператора системи передачі ПАТ «НЕК «Укренерго» через антиконкурентні дії на ринку електроенергії.

Про це АМКУ повідомляє у своєму звіті за минулий рік, опублікованому на сайті Комітету.

«З метою усунення умов, що сприяють виникненню порушень, АМКУ надав НКРЕКП рекомендації від 2 липня 2020 року № 29-рк. За результатами аналізу отриманої інформації щодо результатів розгляду рекомендацій, АМКУ розпочато розгляд справи за ознаками вчинення НКРЕКП порушення, передбаченого ч. 1 ст. 15 Закону «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних дій органу влади, та справи за ознаками вчинення НКРЕКП порушення, передбаченого ст. 17 Закону «Про захист економічної конкуренції», у вигляді бездіяльності органу влади, що полягає у створенні умов для вчинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції, створенні умов для вчинення таких порушень чи їх легітимації», – йдеться у звіті.

Також, АМКУ здійснює розгляд справи за ознаками вчинення ПАТ «НЕК «Укренерго» порушення, передбаченого ч. 1 ст. 13 Закону «Про захист економічної конкуренції». Як уточнюється в звіті, йдеться про зловживання монопольним (домінуючим) становищем на окремих сегментах ринку електричної енергії шляхом виставлення рахунків на оплату послуг, не передбачених чинним законодавством.

Раніше повідомлялося, що АМКУ за власною ініціативою здійснює розслідування ситуації, пов’язаної зі зниженням гарантованих запасів вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС) в нинішній опалювальний період.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram