Активістка Агія Аббасівна Загребельська хоче щоб хтось подав позов проти ДТЕК

Активістка Агія Аббасівна Загребельська шукає промислових споживачів для подачі в суд колективного позову про відшкодування шкоди в подвійному розмірі з компаній ДТЕК за нібито монопольне завищення цін в Бурштинському енергоострові.

Вона стверджує, що “Д.Трейдінг” і “ДТЕК Західенерго” з моменту відкриття ринку електроенергії в 2019 році використали ринкову владу для підвищення ціни на е/е.

На монополістів накладені штрафи в розмірі 270 млн грн, проте Загребельська пропонує промисловим споживачам електроенергії подати в суд колективний позов про відшкодування шкоди. На її думку, порушники повинні відшкодувати споживачам збитки в подвійному розмірі.

Агія Аббасівна Загребельська спільно з адвокатською компанією Advanq готова надати в цьому допомогу: підготувати колективну позовну заяву і супроводжувати цей процес безкоштовно. Промисловим споживачам, які хочуть приєднатися, потрібно заповнити анкету.

Активістка нагадує, що АМКУ в рішенні від 15 грудня 2020 року встановив, що виробник “ДТЕК Західенерго” і трейдер “Д. Трейдер” спільно реалізували 90% всієї е/е Бурштинського енергоострова. При цьому компанії нібито використовували ринкову владу для підвищення ціни на е/е, яка з моменту відкриття ринку постійно є вищою за ціну на “материковій” Україні.

На думку Агії Аббасівни Загребельської підвищенню цін в період з липня по жовтень 2019 року сприяв “Д. Трейдинг”, який обмежував доступ потенційних імпортерів, викуповуючи значні частки імпорту електроенергії з європейського напрямку, при цьому, не використовуючи їх. Вона вважає, що вигоду для обмеження імпорту нібито отримав найбільший виробник електроенергії “ДТЕК Західенерго”. За її переконанням, тільки він при відсутності необхідних обсягів імпорту міг покрити попит на електроенергію.

Довідка.

Агія Аббасівна Загребельська (Ахундова) – колишня держуповноважена АМКУ (2015-2019 рр.) – часто виступає від імені віртуального утворення “Комунікаційна платформа Ліга антитраста”. “Перша незалежна” платформа є спільним проектом ГО «Наші гроші», яке фінансує Міжнародний фонд «Відродження», заснований фінансовим спекулянтом Джоржем Соросом, і  ГО «Рада захисту конкуренції та споживачів», засноване колишніми держуповноваженими АМКУ Агією  Аббасівною Загребельською і Анною Ігорівною Артеменко, а також Юрієм Петровичем Ніколовим – редактором сайту «Наші гроші».

В березні 2019 року відносно Агіі Аббасівни Загребельської набуло чинності рішення суду про притягнення її до відповідальності за вчинення порушення, пов’язаного з корупцією (приховування від декларування понад 300 тис. грн. доходів). На підставі зазначеного рішення порушник ще в момент набрання рішенням чинності підлягав обов’язковому звільненню з державної служби з забороною на заняття державних посад упродовж 3 років. 5 липня 2019 року указом Президента України Володимира Зеленського від 05.07.19 № 486/2019 Загребельська була звільнена з посади державного уповноваженого Антимонопольного комітету України.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram