Бербок: розширення відновлюваної енергетики – ненавмисний наслідок війни в Україні
Навіть якби Путін не збирався б цього робити, війна в Україні спричинила те, що Німеччина стає все кращою у сфері відновлюваної енергетики, і наступним кроком країни стане відхід від викопного палива, заявила глава МЗС Анналена Бербок, яка представляє партію «Зелених» у програмі ARD «Tagesthemen». Уряд Німеччини заявляє, що досягне кліматичної нейтральності до 2045 року.
Бербок оголосила, що упрожовж наступних восьми років викиди CO2 у Німеччині скоротяться вдвічі.
«Якщо ми не подолаємо кризу разом зараз, нам доведеться зіткнутися з ще більшими викликами безпеці в майбутньому», — сказала міністр в ефірі програми у вівторок увечері.
Як додала вона, «великим питанням у зв’язку з кліматичною кризою буде фінансова підтримка тих країн, які найбільше постраждали від зміни клімату.
За словами Бербок, важливо розвивати технології, аби відновлювана енергія могла використовуватися в усьому світі.
«Навіть якщо російський президент Володимир Путін не мав на меті, аби ця жахлива війна призвела до покращення у сфері відновлюваної енергетики, зараз ми маємо саме такий ефект», — оцінила Бербок.
«Усьому світу стає зрозуміло, що якщо ми хочемо позбутися викопного палива, це можна зробити лише за допомогою масштабного розширення використання відновлюваних джерел енергії. Вже треба починати будівництво відповідної інфраструктури», – додала вона.
Бербок також підтримала заяву Німеччини, зроблену на останній кліматичній конференції ООН у Глазго (COP26).
«Німеччина ні на дюйм не відступить від своїх кліматичних цілей, навпаки, ми хочемо (реалізувати) їх ще швидше. Федеральний уряд заявляє, що досягне кліматичної нейтральності до 2045 року», – підсумував Бербок.
Раніше Енергетичний фронт повідомляв, що у 2021-му вироблення сонячної енергії у ФРН виросло на 0,7 ТВт/год, але енергії вітру через погодні умови було вироблено менше на 16,1 ТВт/год порівняно з показниками попереднього року.