55 газопостачальних компаній оприлюднили збільшені ціни на січень 2021 року

Газопостачальні компанії мають оприлюднювати вартість палива за 5 днів до початку місяця постачання, якщо ціна на наступний місяць буде відрізнятися від попереднього.

Підвищення Нафтогазом тарифу на газ для населення спричинило збільшення цін на газ з боку інших  газопостачальних компаній.

Станом на ранок 28 грудня свої пропозиції на січень 2021 року оприлюднили 55 газопостачальних компаній, пише фінансована Нафтогазом структура “ГазПравда”, не згадуючи про те, що їх ціни залежать від ціни монополіста – НАК “Нафтогаз”.

“Найнижчу ціну на січень заявила компанія Газ АП: 6,99 грн за кубометр. Це на 66 коп. більше за грудневий показник. Лише на 6 коп. вища пропозиція компанії Megawatt. За кубометр палива в січні постачальник просить 7,05 грн. Це на 1,1 грн більше в порівнянні з груднем”, – йдеться у повідомленні нафтогазівських піарників.

Нагадаємо, газопостачальна компанія Нафтогаз України пропонує паливо в січні по 7,22 грн за кубометр. Це на 89 коп. більше, аніж у грудні.

Одразу підняли ціни інші газопостачальні компанії. Наприклад на 1,56 грн на кубометрі збільшила ціну газу Енера (Енера Суми, Енера Чернігів, Енера Схід і Енера Вінниця). Її пропозиція на січень – 8,82 грн за кубометр. На цілу гривню свою ціну підняла Торгова електрична компанія. Газ у неї в січні коштуватиме 9,8 грн за кубометр.

“Ще вищі ціни – в низки регіональних газзбутів, афілійованих з облгазами, які постачають газ більшості споживачів у відповідних регіонах. Їхні пропозиції коливаються від 9,88 до 9,93 грн за кубометр. Але найвищу ціну на січень запропонувала компанія “Львівенергозбут”: 10,8 грн за кубометр”, – пише ГазПравда.

Нагадаємо, тепер газ оплачується окремо як товар і окремо – за його прокачування розподільчими мережами до газових плит, колонок чи опалювальних котлів. Раніше ціна за доставку природного газу була включена в загальну платіжку.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram